Apartament tańszy niż hotel

Gdy mówimy o najbardziej atrakcyjnych miejscach noclegowych, w pierwszej kolejności skupiamy się na hotelach wyliczając ich zalety i zwracając uwagę na korzyści, na które możemy liczyć korzystając z oferty przygotowanej przez ich właścicieli. Od niedawna możemy jednak odnieść wrażenie, że branża hotelarska musi liczyć się z poważną konkurencją, a wysoka pozycja kolejnych hoteli nie jest aż tak pewna zwłaszcza, jeśli w centrum naszego zainteresowania znajdują się największe miasta Polski. Nowymi konkurentami hotelarzy są osoby, które zajmują się wynajmem miejsc noclegowych w apartamentach, okazuje się przy tym, że mamy do czynienia z propozycją, która nie musi wcale interesować wyłącznie gości biznesowych.

O dużym znaczeniu apartamentów możemy przekonać się już choćby na przykładzie Wrocławia, w stolicy Dolnego Śląska ich pozycja jest bowiem wyjątkowo wysoka. Mylą się przy tym osoby, które uważają, że mamy do czynienia przede wszystkim z lokalnym fenomenem. Popularność apartamentów jest duża, a zainteresowanie nimi ma uzasadnienie.

Bez względu na to, czy chcemy się do tego przyznać, czy też wolelibyśmy utrzymywać, że wcale tak nie jest, nie możemy nie zgodzić się z tym, że argument cenowy nie jest wcale tym, którego znaczenie mogłoby być przez nas ignorowane. Bez względu na to, czy mówimy o obowiązkach, czy też o przyjemnościach, nie lubimy wydawać dużych pieniędzy i nie sprawia nam radości świadomość, że w innych okolicznościach moglibyśmy liczyć na znaczące oszczędności. Wspomnienie o argumencie cenowym w kontekście apartamentów jest zresztą nieprzypadkowe, apartament tańszy niż hotel nie jest bowiem we Wrocławiu wcale rzadkim zjawiskiem.

Oczywiście, nawet najniższa cena nie jest w stanie zagwarantować zainteresowania klientów wówczas, gdy w parze z nią idzie niewysoka jakość. Najlepszym przykładem na potwierdzenie tej tezy może być znaczenie hosteli, choć można w nich bowiem liczyć na tanie noclegi, nie brakuje osób, które nie mają do nich zaufania. Gdy jednak w grę wchodzi apartament nie należy zmagać się z podobnymi obawami. Jest on nie tylko miejscem znacznie lepiej wyposażonym niż hotelowy pokój, ale również stanowi przestrzeń, w której panuje o wiele bardziej domowa atmosfera. Gości nie przytłacza atmosfera tymczasowości, co jest szczególnie cenione przez osoby, które poszukują miejsca noclegowego na dłuższy czas.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s