Apartamenty alternatywą dla hoteli

Już od dłuższego czasu mówi się o tym, że branża hotelarska podlega przeobrażeniom i choć przez pewien okres były one niemal niewidoczne dla tych obserwatorów, którzy nie mogli pochwalić się większym doświadczeniem w tym zakresie, współcześnie trudno nie zgodzić się z prawdziwością tej tezy. Co wcale nie mniej istotne, dostrzegamy nie tylko przemiany, ale również to, że właśnie my możemy zyskać na nich najwięcej, rywalizacja właścicieli miejsc noclegowych o uznanie w naszych oczach wymaga od nich bowiem coraz bardziej profesjonalnego podejścia do zgłaszanych przez nas potrzeb. Przykłady dokonujących się zmian można mnożyć, chyba najbardziej interesujący wydaje się przy tym wzrost znaczenia apartamentów.

Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było uwierzyć, że apartamenty mogą być alternatywą dla hoteli. Nie byli o tym przekonani nawet ich najwięksi entuzjaści, choć bowiem mogli oni długo wyliczać zalety tego rodzaju miejsc noclegowych, nie byli w stanie przymknąć oczu na przynajmniej kilka wad. Wśród tych o największym znaczeniu wymieniano cenę noclegów w apartamentach, była ona bowiem przynajmniej o kilkadziesiąt procent wyższa niż nocleg w hotelu. Można zresztą domniemać, że właśnie wiara w znaczenie argumentu cenowego zgubiła niektórych hotelarzy, wiedząc, że polecane przez nich miejsca noclegowe są znacznie tańsze niż apartamenty, nie przywiązywali bowiem zbyt dużej wagi do ich standardu. W pewien sposób było to nawet uzasadnione, trudno bowiem nie zauważyć tego, że każda próba podwyższenia standardu wiąże się z wydatkami, a te mogą zwrócić się dopiero w bliższej lub dalszej przyszłości. Okazało się jednak, że właśnie tego rodzaju niedociągnięcia powoli przechylały szalę zwycięstwa na korzyść właścicieli apartamentów, ci bowiem nie bali się inwestować i z wolna zwiększali zainteresowanie swoimi usługami. Przygarniali zarówno gości biznesowych, jak i turystów, którzy mieli dość niskiej klasy hoteli i byli skłonni zapłacić więcej, byle tylko nocleg nie okazał się kolejną katastrofą.

Sam argument cenowy również z wolna tracił swoje pierwotne znaczenie. Owszem, cena noclegu w apartamencie nadal jest wyższa niż ta, którą musimy zapłacić w hotelu, okazuje się jednak, że różnice są coraz mniej widoczne. Co więcej, inne argumenty przemawiające na korzyść apartamentów pozwalają przymykać na nie oko nawet oszczędnym gościom.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s