Eksplorowanie Suwalszczyzny

Suwalszczyzna to jedna z ostatnich enklaw, w której udało się ocalić dziką naturę i naturalne atrybuty krajobrazowe. Jej czar możemy podziwiać wynajmując pokoje bezpośrednio od gospodarza. Szukając wolnych pokoi, natrafimy na wysyp tanich propozycji z małych, cichych i urokliwych wsi, gdzie można rozkoszować się orzeźwiającym powietrzem i zakłóconym ludzką dłonią pejzażem. Ta iście  baśniowa kraina obdarza swych rezydentów błogostanem i siłą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by każdy mógł  skorzystać z tegoż źródła. Wynajmując gościnne pokoje na Suwalszczyźnie, można zakosztować w zasobnej kuchni i regionalnych daniach takich jak: kołduny i bliny litewskie, sękacze, kartacze czy soczewiaki.

Suwalszczyzna to także osobliwa kultura i obyczaj. Bytując u miejscowych gospodarzy, jest okazja, by dużo się dowiedzieć o historii i obyczajach sięgających wiele lat w tył. Suwalszczyzna to także swoista gwara z wpływami litewskiego języka, z jaką możemy się zetknąć bezpośrednio. Same pokoje gościnne bywają nasiąknięte stylem tradycyjnej ludności, a taki pokój niczym wehikuł, zdołają,  mogą przenieść nas w dawno minione lata.

Ale Suwalszczyzna to także miasta jak Suwałki czy Augustów, gdzie można wynająć ustronne pokoje i udać się w wędrówkę krajoznawczą. Czekają na nas zabytki tych ziem, jakich zwiedzanie bez wątpienia przyniesie nam sporą dawkę przeżyć estetycznych. Dodatkowo będąc na Suwalszczyźnie nie wypada nie wziąć udziału w imprezach jak choćby Festiwal Muzyki Celtyckiej w Dowspudzie, czy Festiwal Literacki Miłosza w Krasnogrudzie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s