Przepis na udany wyjazd – Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój to kultowe na całą Polskę – i nie tylko – uzdrowisko położona jest kilkanaście kilometrów od Kłodzka. Ocenia się, że Lądek-Zdrój jest najstarszym sudeckim uzdrowiskiem, niegdyś zwane z niemiecka Bad Landeck. Przybywali tutaj sławni goście z całej Europy i świata. To urocze miasteczko położone jest na wschodnich terenach ziemi Kłodzkiej, w dolinie rzeki Białej Lądeckiej, u stóp pasma Gór Złotych, w niedalekiej odległości od Masywu Śnieżnika.

W części kuracyjnej w Lądku-Zdroju powinno się zobaczyć nade wszystko obydwa Zakłady Przyrodolecznicze „Wojciech” i „Jerzy”, pijalnię wód a także leżące w pobliżu siebie parki zdrojowe.  Obok przebogatej propozycji uzdrowiskowej ze źródłami Marianny i św. Jadwigi na czele, miasteczko, jest genialną bazą wypadową na przewidywane wypady piesze, rowerowe i narciarskie w Masyw Śnieżnika, Góry Złote czy Góry Bialskie. Wokół Lądka-Zdrój rozplanowano obfitość tras turystycznych i krajoznawczych. Stąd podobnie niedaleko mamy do Jaskini Niedźwiedziej, czy czeskiej jaskini Na Pomezi.
W samym zaś mieście warto odwiedzić Rynek, oraz znajdujący się w niewielkiej odległości kościół Narodzenia NMP. Interesująca jest też starówka,z pięknymi, zabytkowymi kamienicami ongiś wzniesionymi przez zamożnych mieszkańców, oraz neorenesansowym Ratuszem z XIX wieku. Lądek-Zdrój to znakomista alternatywa na weekend, ale także na dłuższy pobyt. Bez względu na to, czy przybyliśmy tu z powodów zdrowotnych, krajoznawczych czy rekreacyjnych, pobyt w Lądku-Zdrój umożliwi nam sporo atrakcji i mile spędzonych momentów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s