Hostel

Hostel to od dawna nie jest już tylko uwspółcześniona wersja znanego sprzed lat schroniska młodzieżowego. Standardy mocno poszły w górę, w branży panuje ostra konkurencja, oczekiwania klientów również są coraz wyższe. Wybór hostelu to nie jest już tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy w przypadku wyjazdu o małym budżecie. To przede wszystkim pewna filozofia życia, sposób na poznawanie świata.

hostel

Hostele wybierają dziś nie tylko studenci i uczniowie, którzy chcą zwiedzać świat możliwie tanim kosztem. Coraz więcej ludzi decyduje się na to, by spędzić czas w hostelu, bo gwarantuje im to żywszy udział w życiu miasta, które odwiedzają. Hotele niejednokrotnie odgrodzone są od świata, przebywający w nich goście poznają jedynie wnętrze miejsca, w którym spędzają czas. W hostelach jest inaczej, większe skupisko młodych i energicznych ludzi bardzo często sprawia, że sama wycieczka jest czymś znacznie bardziej skomplikowanym i urozmaiconym niż miałoby to miejsce w przypadku pobytu w tradycyjnym hotelu.

Taką właśnie filozofię przywołują miłośnicy backpackingu, wywodzącego się z dawnego hippisowskiego pomysłu na dotarcie do Indii w celu odnalezienia własnej życiowej drogi. Zamiast otrzymywania wakacji all inclusive, chcą przeżyć prawdziwe życie, poznać realnych mieszkańców regionu lub kraju, do którego się wybierają. Takie poznawanie świata, skupione na tym, by poczuć ducha ulicy, bazaru, przedmieść, znaleźć drogi z dala od obleganych przez turystów szlaków, wspierają właśnie hostele. To one są skupiskami ludzi o podobnych zapatrywaniach. I to w nich można naprawdę wczuć się w atmosferę miejsca, do którego dotarliśmy. Nie ważne czy to hostel w centrum Wrocławia czy mały hostelik zagubiony gdzieś na niezbyt bezpiecznych przedmieściach Londynu lub Kuala Lumpur. Wybierając hostel na miejsce naszego noclegu wybieramy przede wszystkim pewien model życia. A tego nie można kupić za żadne pieniądze. Więcej o filozofii stojącej za backpackingiem można przeczytać w artykule mu poświęconym na tym blogu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s