Atrakcje Karkonoszy

Karkonosze to część Sudetów, najwyższe góry ze Śnieżką na czele, wznoszącą się na 1602 m n.p.m. W tych górach znajdziemy naprawdę wiele atrakcji turystycznych.

Miłośnicy pieszych wycieczek na pewno ucieszą się z faktu, że liczba szlaków jest tu naprawdę spora. Ma to związek z bogatą historią ruchu turystycznego w tych okolicach. Pobliskie uzdrowiska, takie jak Cieplice, Duszniki Zdrój i Kudowa Zdrój, przyciągały ludzi nie tylko na kuracje do wód, jak dawniej mawiano. Przyjazdy pacjentów sprawiały, że powstawały schroniska, domy wczasowe, drogi, zajazdy, szlaki piesze i cała reszta infrastruktury służącej obsłudze ruchu turystycznego w tym regionie. Do tej pory większość się zachowała, dzięki czemu poza podziwianiem piękna karkonoskiej przyrody możemy również rozkoszować się widokami zabytków stworzonych ludzką ręką. Takie zwiedzanie bez wątpienia jeszcze jedynie wzmaga przyjemność płynącą z przebywania w Karkonoszach.

Jednym z najciekawszych zabytków tej części sudeckich pasm są niewątpliwie liczne ruiny zamków. Okolice Wałbrzycha i Jeleniej Góry nie bez powodu nazywane są przez niektórych Polską Doliną Loary, właśnie z uwagi na dużą liczbę zamków i pałaców. Najbardziej znanym wśród nich jest oczywiście zamek Książ, ale zamek Czocha i zamek Chojnik również może być przykładem bardzo znanych, rozpoznawanych niemalże od pierwszego rzutu oka. Więcej o tych atrakcjach można dowiedzieć się tutaj.

Pora na Karkonosze, zwłaszcza że oferują one atrakcje na każdą porę roku. Nieważne jest, czego szukamy w górach – tras pieszych, wspinaczkowych, stoków narciarskich czy rowerowych, Karkonosze mają to wszystko i jeszcze więcej. Najlepiej po prostu sprawdzić samemu!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s